KINEZYTERAPIA

Jest integralną składową rehabilitacji i często najważniejszą część procesu usprawniania. Znajduje zastosowanie w rehabilitacji aparatu ruchu oraz w przebiegu chorób neurologicznych. Wspomaga procesy leczenia, opierając się na celowo dobranych i ukierunkowanych ćwiczeniach ruchowych.                          W zależności od sposobu wykonywania ćwiczeń wyróżnia się:

ćwiczenia bierne – wykonywane przez terapeutę i bez czynnego współudziału pacjenta w celu zapobiegania przykurczy mięśni i poprawy ich elastyczności oraz zwiększenia produkcji mazi stawowej.

ćwiczenia aktywna – wykonywane przez pacjenta przy użyciu akcesoriów takich jak:  piłki fitness, podestów, mat, dysków sensorycznych itp. Ćwiczenie są specjalnie dobierane przez fizjoterapeutę i zależą od celów terapeutycznych, ogólnej kondycji psa oraz jego trybu życia.
Pies dzięki ćwiczeniom aktywnym wzmacnia mięśnie całego ciała lub wybranych partii. Doskonali koordynację ruchową i czucie głębokie, ale głównym celem ćwiczeń jest powrót do prawidłowego wzorca ruchowego.

ćwiczenia dla psów sportowych – to specjalnie dobrane ćwiczenia pod kątem danego psa przygotowującego go do uprawiania konkretnego sportu. Ponieważ do treningu na torze agility, łapania dysków czy szybkiego wysłania do kwadratu w obedience trzeba organizm psa odpowiednio przygotować. Nie tylko dobrze obudować mięśniami, ale również poprawić równowagę i propriocepcję, aby zminimalizować ryzyko kontuzji. 

W celu umówienia się na wizytę prosimy o kontakt